ביקורות

SteelSeries Rival 600 & Corsair K95 Platinum RGB במבחן

אייל החליט שהוא רוצה קצת לפנק את עצמו, והוא החליט לעשות את זה כמו גיימר אמיתי: סט עכבר ומקלדת חדשים. מגיע לו, הוא בחור טוב, אנחנו מבטיחים לכם. אבל לא רק זה, הוא החליט לשתף אותנו בדעתו על הסט החדש: עכבר Rival 600 מבית SteelSeries ומקלדת K95 Platinum RGB מבית Corsair. מה היה לו להגיד? בואו לשמוע בביקורת המלאה.

אז לאחר שימוש של קרוב לחצי שנה בסט מקלדת ועכבר מעולים יחסית לתמורה שלהם מחברת COUGAR, החלטתי קצת להשתדרג. לקח לי לא מעט זמן לבחור מה הדבר הנכון בשבילי במיוחד אחרי שראיתי את המבחר הכה גדול שאמזון מציעה כשזה מגיעה לתחום, ולאחר לבטים רבים החלטתי ללכת על השניים האלו: Corsair K95 Platinum RGB & SteelSeries Rival 600.

ראשית, עליי לציין שלפני שהחלטתי להזמין את השניים חשבתי בכלל לבחור במקלדת המכאנית של SteelSeries, הלא היא ה-Apex 750 שבהחלט נראת טוב עם מחיר סביר ביחס לתמורה. גם כשזה מגיע לעכבר הבחירה לא הייתה מהירה והייתה אפילו קשה יותר עקב ריבוי בחירות מגוון. בהתחלה חשבתי ללכת על ה502 הפופולרי של Logitech, שלדעת רבים מספק את הסחורה בכל פרמטר ובעל תג מחיר נמוך של כ-50$ בלבד, אבל העכבר לא קרץ לי במיוחד עקב היותו ארוך וצר. כמו כן, הביקורות טובות, אבל הייתי סקפטי מאוד בכמה איכותי יהיה עכבר ב-50$.

עברה גם המחשבה לקנות את אחד העכברים האלחוטיים ש-Logitech או Corsair מציעות, או אפילו את הגרסה האלחוטית של ה-Rival, אבל ביקורות רבות טוענות שאחרי זמן מה, הם מתחילים לזייף.

אז לאחר הבחירה הקשה, וציפייה של קרוב לחודש, הם הגיעו לפתח ביתי. פתחתי את האריזה כמו ילד קטן שקיבל צעצוע, המקלדת באה באריזה כבדה וגדולה והעכבר באריזה קלילה וסטנדרטית. לאחר הפתיחה והחיבור למחשב וכמובן הגדרות כמו צבעים וכדומה, הגיע לזמן לביקורת.

Corsair K95 Platinum RGB

מקלדת הדגל של החברה, כשההבדל בינה לבין אחותה הקטנה הוא 6 מקשי מאקרו בצד שמאל.

המקלדת בנויה היטב, ועשויה כולה מאלומיניום קשיח שבהחלט מעיד על איכות ולא עשויה מפלסטיק קשיח כמו רוב המקלדות בימינו. המקלדת מגיעה עם כבל צמה עבה שמתפצל לשני חיבורים בלוח אם, אחד למקלדת עצמה ואחד ליציאת ה-USB הקיימת בקדמת המקלדת לשימושים שונים. המקלדת גם באה עם אפשרות להעביר כבל מתחתיה בצורה נוחה, לאלו מכן שרוצים לחסוך סיבוכים.

המקלדת מגיעה גם עם סוג של כרית לידיים, שאותה ניתן לחבר למקלדת ביתר קלות. הכרית מגיעה עם שני משטחים והיא דו צדדית, משטח אחד חלק והשני מחוספס יותר לאלו שאוהבים.

"המקלדת בנויה היטב, ועשויה כולה מאלומיניום קשיח שבהחלט מעיד על איכות ולא עשויה מפלסטיק קשיח כמו רוב המקלדות בימינו."

בנוגע למקלדת בפעולה, לאחר מספר מבחנים, המקלדת מקבלת ציון מצויין בכל מבחן שעשינו לה. בחרתי בסווצים מכאניים של MX Speed, שאמנם טיפה יותר רועשים מהשאר אבל בהחלט נותנים עבודה מעולה. המקלדת היא מהירה ומדוייקת, הן במשחק או אפילו בעת כתיבת חיבור והיא איננה מפספסת אף מקש גם בהקלדה מהירה ורצופה, מה שלרוב קורה במקלדות רבות אחרות. מקשי המקלדת גם הם עילוי, כאשר הם מקשים יחסית עבים, והפונט המודפס עליהם הוא גדול מאוד, ולמרות שלא עשיתי חריטה כלשהי, לא נראה שיש מקום לכזאת – אז לאלו מכן שהעברית היא עניין קריטי, קחו זאת בחשבון.

את המקשים, כמו בכל מקלדת מכאנית ניתן לשלוף בעזרת שולף המקשים שמגיע עם המקלדת, בתוספת כמה מקשים מחוספסים למקשים בשימוש רב. המקלדת דיי רועשת ביחס למקלדות אחרות, אבל הרעש סביל ובסופו של דבר מתרגלים אליו. המקלדת כוללת תאורה צבעונית בכל צבעי הקשת ושלל אפשרויות שניתן להגדיר דרך התוכנה של החברה, כולל הגדרת מקשי המאקרו שבצידה לכל דבר רק תחפצו.

לסיכום, המקלדת הזאת היא אמנם ענקית ומאוד גדולה וכבדה, שלא להגיד יקרה, אבל היא בהחלט בחירה של איכות חסרת פשרות לכל מי שמחפש משהו כזה, ומוכן לשלם עליו.

SteelSeries Rival 600:

אחד העכברים היותר מדוברים של החברה והיורש של ה-Rival 300 שכולנו מכירים, הוא בחירה מעולה לכל מי שמחפש עכבר שבאמת נותן חוייה נעימה מאוד בעת משחק.

העכבר עצמו יחסית גדול, עבה גם לא מעט בצדדים ולכן מומלץ להשתמש בו על פאדים גדולים על מנת לנצל אותו בתנועה מלאה. העכבר עשוי מפלסטיק קשיח ומאוד נוח לאחיזה ממושכת, הן בצדדים והן במרכז. הוא מגיע עם שלוש כפתורים בצד ואחד באמצע, כאשר את השלושה אפשר לתכנת איך שרוצים בעוד שהאמצעי משנה את מהירות העכבר, אך ניתן גם לתכנת אותו בשימוש בתוכנה.

העכבר נוח, זז מהר ובעל אורות צבעוניים שניתן להגדיר בתוכנה, והעניין העיקרי בו שהוא בעל שני חיישני תזוזה – דבר שמשפר את קליטת העכבר באופן שמספק הבדל משמעותי מעכברים אחרים. העכבר אמנם יחסית לא קל, והוא בא במשקל בסיס של 96 גרם, אבל אם תרצו להפוך אותו ליותר כבד תוכלו לעשות זאת בקלות – העכבר בא עם סט שמונה משקולות של ארבע גרם כל אחד, כאשר ניתן לשים 4 בכל צד ולהעלות את משקל העכבר לכובד מקסימלי של 128 גרם. הפאנלים בצד הם מגנטיים ונשלפים בקלות יחסית, שנותנים אופציה להוסיף משקלים.

לסיכום, העכבר הוא בהחלט חוויה מדהימה והוא מהיר מאוד, בעל חיישנים מדוייקים וגם כאשר מרימים אותו מהמשטח הוא מיד חוזר לעצמו וללא שום דיליי.

העכבר והמקלדת הם לדעתי בחירה נבונה מאוד, כאשר המקלדת בעיני רבים תראה כמוגזמת ויש שיגידו שתג המחיר היקר איננו מצדיק את התמורה אך אני חושב שמדובר בסט שהוא ללא ספק שגעון אמיתי שכל גיימר חייב לנסות לפחות פעם אחת.