ביקורות

חוות דעת: כיסא גיימינג Cougar Armor Titan

אז לאחר שימוש של למעלה משלוש שנים בכיסא משרדי פשוט, ועם כניסת טרנד כיסאות הגיימינג לשוק, החלטתי שהגיע הזמן להתחדש. והאמת? לקח לי כמעט חודש לבחור איזה כיסא לקחת, וזאת ללא ספק אחת ההחלטות הקשות שלקחתי בתחום הגיימינג. כי לא מדובר פה בחומרה שיש לה מבחנים באינטרנט אלא בכיסא – והטעם הוא סופר סובייקטיבי, מה שמקשה על ההחלטה שבעתיים.

בההתחלה חשבתי ללכת על אחד מכיסאות DXRacer, אבל הכיסאות שלהם מתחילים ב-2,000 שקלים וצפונה – כאשר הכיסא היקר ביותר שלהם הוא 3,000 שקלים ומעלה – סכום שלדעתי לא מצדיק אף כיסא, במידה והוא לא עשוי מאורניום מועשר.

החלטתי ללכת לפי ביקורות רבות, שאמרו כי Cougar, חברה שאני מכיר היטב, מייצרת כיסאות מעולים במחיר שווה לכל כיס. כמובן שביקורות והיכרות עם החברה גם הן לא מספיקות, אז החלטתי ללכת לנסות את הכיסאות בחנות ORPC אשר ממוקמת ברמת גן. שם ניסיתי את דגם ה-Armor הרגיל שיחסית קטן, ומיועד למשקל של עד 120 קילו. לי אישית זה לא התאים עקב משקלי ומבנה הגוף שלי, אבל אם אתם עומדים בקריטריונים – הכיסא הזה ישרת אתכם ללא ספק מעל ומעבר. לאחר ניסיון של הכיסא ועוד כיסא של חברה סינית בחנות, החלטתי ללכת על הגרסה הגדולה בצבע הכתום, שהיא ה-Titan. יש לציין שלכיסא יש מספר דגמים ואפילו דגמים אחרים שמזכירים כיסאות משרדיים למי שמחפש. ה-Titan גדול יותר, מרווח יותר והכריות שבאות איתו גדולות יותר וכמעט כמו כריות של מיטה – וכן, למקרה שתהיתם, ניתן לישון על הכיסא בהנאה.

הכיסא בא בקרטון גדול ששקל עם הקרטון באיזור ה40 קילו. לאחר פירוק הרכיבים והרכבת הכיסא, אני יכול להגיד שההרכבה היא ברמת קושי בינונית, ולקח לי כשעה וחצי להרכיב אותו. הכיסא נוח מאוד ועשוי חומר דמוי עור שבשבוע הראשון מרגיש מאוד קשיח, אך מתרכך במהרה ונותן מרקם רך שמזכיר מאוד כורסת סלון טיפוסית. הכיסא יורד בעזרת ידית, בהדרגה, עד למצב שכיבה מלא של 180 מעלות. למרות ששכיבה ממושכת לא נוחה עם כרית הגב התחתונה, הכרית העליונה היא חובה לשכיבה.

הכיסא מרגיש נוח, ובהחלט שווה את תג המחיר של 1,490 שקלים שמוצמד אליו. גם לאחר ישיבה ממושכת של 4 שעות לא הרגשתי חוסר נוחות, יש לו תמיכה מעולה לגב התחתון והעליון כאחד. חסרון הוא שהכיסא מתחמם ומתקרר במהירות, ולכן ישיבה עליו מומלצת רק עם בגדים – ישיבה עליו ללא חולצה אינה מומלצת כלל.

ידיות הכיסא גם הן תענוג, הן זזות בקלות למעלה, למטה, ולצדדים, אחורה וקדימה בחלקות וללא רעשים – גם גלגלי הכיסא הם הפתעה, כי הציפייה הייתה שהכיסא יזוז ברעש וחריקות עקב משקלו אבל זה פשוט לא המקרה – הכיסא נע וזז ללא שום בעיה, בקלות ומהירות. למרות שניסיתי אותו על משטחים שונים, ביניהם שטיח, רצפה ופרקט – אף אחד מהם לא היווה בעיה, שקיימת בכיסאות אחרים על סמך חוות דעות רבות.

השורה התחתונה

הכיסא הוא בהחלט בשורה למי שמחפש איכות ללא פשרות ומוכן להשקיע קצת יותר ממחיר כיסא גיימינג ממוצע. הכיסא עשוי בד נוח דמוי עור, שלדת מתכת קשיחה והוראות הרכבה שיגרמו לרכבת המוצר להיות קלה ומהירה – הרבה יותר מהרכבת מוצר מאיקאה או מ-Ace לצורך ההשוואה. הכיסא בהחלט שווה את המחיר, ומומלץ בחום.

הביקורת אינה מהווה פרסומת, אלא מבוססת על ניסיונו האישי של המבקר מול בתי עסק אלו ואחרים.